Релігійне Обєднання Громад Прогресивного Іудаїзму України з глибокою скорботою сприйняло звістку про смерть Співаковського Дмитра Марксовича.
Іудаїзм вчить, що головною метою життя кожної людини є виконання двоєдиного завдання- вдосконалення цього Світу та піднесення своєї Душі.
Все життя Дмитра Марксовича є чудовим прикладом достойного виконання цієї місії.
Важко знайти більш значиму роботу, ніж ту, що виконував наш друг та товариш.
На межі двох Світів – Духовного і Матеріального, він, висококваліфікований лікар, допоміг тисячам новонароджених діточок вийти у цей матеріальний Світ.
На межі двох Світів- Духовного та Матеріального, він, керівник єврейського Благодійного Фонду, багато років був для тисяч людей символом втілення єврейських принципів духовності та благодійності. Він багато зробив для відродження та розвитку єврейського життя в улюблених Черкасах, в області та в Україні!
Надійний друг. Талановита особистість. Він вчив не словами, а прикладом свого життя. Вчив добротою. Вчив терпінням. Вчив скромністю. Вчив постійною готовністю допомагати людям. Вчив спокійною щирою посмішкою. Вчив найвищої науки бути Людиною – аМенш.
Не стало чудової людини- люблячого сина, чоловіка, батька, дідуся, досвідченого лікаря, мудрого керівника.
Сьогодні сама пам’ять про нього буде допомагати багатьом людям пройти важкий період війни та випробувань. І сьогодні ми дякуємо Богові за те, що в житті кожного з нас була щаслива можливість знати цю людину, спілкуватися та працювати з нею, радіти життю в усіх його проявах.
Світла пам’ять про Дмитра Марксовича Співаковського назавжди залишиться з нами, збагачуючи та освітлюючи наше життя!
ברוך דיין האמת !
יהי זכרו ברוך !
Олександр Злотник,
Народний Артист України, професор, Президент РОГПІУ

Рабин Олександр Духовний,
Головний рабин України та КиєваиГромад Прогресивного Іудаїзму

Олександр Гайдар,
Виконавчий директор РОГПІУ