27 січня 2024 року пройде щорічна Всеукраїнська акція та
Меморіальна церемонія пам’яті жертв Голокосту “Шість мільйонів сердець”.
Організатор та засновник Єврейський форум України, президент Роксана Гамарник
У заході приймуть участь державні діячи України, глави дипломатичних місій, колишні в’язні гетто і концтаборів, Рабини та громадські діячі.
Цього року захід пройде он-лайн.
За роки Другої Світової війни в Україні нацистами і їх посібниками було знищено понад 1 мільйон 500 тисяч євреїв. Загибель мільйонів жінок, старих і дітей – трагедія не тільки єврейського народу, а й усієї України.
У ці дні у всіх обласних центрах України і в місті Києві відбудуться меморіальні і культурно-просвітницькі заходи, присвячені Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.
У 2005 році була прийнята резолюція Генеральної Асамблеї ООН про проголошення 27 січня – Днем пам’яті жертв Голокосту. З 2008 року Єврейський форум України та Єврейський фонд в Україні ініціює проведення меморіальних акцій в Україні, заснував цю акцію і Меморіальну церемонію Аркадій Монастирський, який до кінця життя був президентом Єврейського форуму України та головою Єврейського фонду в Україні, за свого життя він запровадив в нашій Країні уроки Голокосту для школярів та висвітлення цієї теми у підручниках з історії, цю ініціативу підтримало Міністерство освіти, уроки Голокосту у школах України проходять і досі.
Єврейським форумом України та Єврейським фондом в Україні були ініційовані і інші заходи по збереженню пам’яті про ці страшні часи (круглі столи, семінари тощо). Протягом багатьох років Єврейський форум України і Єврейський фонд в Україні домагались офіційного визнання на Державному рівні Голокосту і вшанування пам’яті громадян України – євреїв, жертв геноциду та робимо все для того, щоб пам’ять про Голокост не була стерта, а трагедія не мала повторенняні ні з єврейським ні з будь-яким іншим народом. Ми домоглись своєї мети, Верховна Рада України 5 липня 2011 року прийняла Постанову №8605, в якій закликала відзначати 27 січня, як День пам’яті жертв Голокосту в Україні.
Історії з життя людей, що пережили Голокост – це історії не тільки болю і страждань, але й тріумфу і відродження. Свічки в пам’ять про шість мільйонів жертв Голокосту будуть запалені державними діячами України, главами дипломатичних місій, громадськими діячами, колишніми в’язнями гетто і концтаборів.
Трансляція відбудеться 27 січня 2024 року на фейсбук сторінці Єврейського форуму України о 20:00 за київським часом.
Посилання на сторінку: https://www.facebook.com/jewishforumofurkaine?mibextid=LQQJ4d
Захід проводить Єврейський форум України та Єврейський фонд в Україні ,
Прес-служба Єврейського форуму України : jfu_@ukr.net; aharon@ukr.net