Як ставиться прогресивний іудаїзм дотримання кашруту?

Рух прогресивного юдаїзму в СНД вважає кашрут важливим елементом єврейської традиції. На громадських церемоніях перевага надається кошерній їжі та обов’язковому читанню благословень до та після їжі.
У цьому ряді заходів руху, харчування відповідає кошер стайл. Кошер Стайл – це не нововведення реформістського іудаїзму, а скоріше прийнята компромісна норма харчування певними єврейськими організаціями СНД.
Кошер стайл – це відсутність на столі продуктів, приготованих з некошених тварин, риб і птахів, згаданих у Торі (книги Ваікра глава 11 і Дварим глава 14) та Талмуді (трактат Хулін, лист 63), а також страви, в яких є суміш молочного та м’ясного. Безумовно, кошер стайл не є заміною кошерного харчування, де присутні правильний забій (шхіта), перевірка (бдіка) та приготування, але є не тільки компромісом, а й щаблем у непростий світ кашруту.
Дотримання кашруту – це приклад того, як особистий вибір єврея поєднується з його оточенням. Тому, у русі прогресивного іудаїзму завжди враховується різне ставлення до поняття кашрут та його виконання. У разі коли харчування на заході відповідає кошер стайл, тим, хто дотримується правил кашруту, буде запропонована відповідна їжа.
Щодо особистого дотримання законів кашруту, то при тому, що він є важливим фактором єврейського способу життя, контролю над сімейною кухнею не існує. Кожен єврей у Руху прогресивного іудаїзму має право вирішити, наскільки особисто він або вона має дотримуватися законів кашруту.

Рабин Григорій Абрамович.