Із святом Пурім.

Дорогі друзі!

Сьогодні ми зустрічаємо свято Пурім.

Зустрічаємо в Україні, у себе вдома, напоготові негайно діяти за сигналом повітряної тривоги. Зустрічаємо в домівках родичів, друзів, або вчора ще зовсім незнайомих людей, де ці тривоги лунають не так часто.

Зустрічаємо в Ізраїлі, Польщі, Німеччині, Молдові, Румунії, Угорщині, навіть у Греції – у різних країнах, в яких ми знайшли притулок під час страшенного лиха війни.

Всіх нас, людей різних національностей та віросповідань, які до 24 лютого жили в миролюбній,  квітучій Україні, війна зробила єдиним народом – українцями. Українцями, які пам’ятають своє історичне та релігійне коріння. Саме це коріння, мудрість історії, та віра у могутність Єдиного Бога, який допомагає силам Добра у вічній боротьбі зі Злом – дають нам силу та впевненість у перемогу України!

У темряві віків зникла могутня імперія царя Ахашвероша. Був страчений злодій, який намагався знищити євреїв, які в той час всі були разом – починаючи від цариці Естер й до останнього бідняка. Ми віримо, що під супротивом Українського народу згине сучасний Аман та його імперія, яку він хоче розширити на крові та стражданнях України.

Шибениця Амана скрізь сторіччя чекає свого будівника і ми вірімо, що ми станемо свідками завершення історії Пуріма нашого часу.

Вибачте, нажаль не можемо закінчити листа традиційним побажанням: Хаг Пурім самеах –«веселого свята Пурім». Невеселий Пурім в цьому році для нас.

Лише Перемога України, яку ми всі чекаємо та наближаємо – принесе нам радість цього і всіх інших свят та подій!

Слава Україні!

 

Олександр Гайдар,

Виконавчий директор Релігійного Об’єднання громад Прогресивного Іудаїзму України

 

Олександра Гайдар,

член Ради Київської релігійної громади Прогресивного Іудаїзму «Надія»