Київська релігійна громада Прогресивного іудаїзму «Надія» була створена у 1991 році у початковий період відродження єврейського общинного життя в Україні. Сучасний підхід до єврейської релігійної традиції приваблював багатьох євреїв Києва, і громада швидко зростала та розвивалася.

Спочатку Шаббат проводилися на приватній квартирі. Пізніше члени громади стали збиратися по п’ятницях та суботах у приміщенні єврейської бібліотеки.

Спочатку релігійні служби проводили самі члени громади. У 1993 – 1994 роках у громаді працювала рабин Аріель Стоун із США. Після її від’їзду обов’язки рабина виконував Майкл Фарбман (нині працює рабином у США).

Першим головою громади було обрано Юрія Ісааковича Юровського. З 1994 до 2000 року головою громади був Борис Львович Кутик. Потім до 2006 року головою громади була Євгенія Семенівна Бургіна. Понад 13 років громаду очолювала Олександра Євсіївна Гайдар. У вересні 2019 р. Головою громади було обрано Орлова Юлію Петрівну.

У 1997-1999 роках у громаді працював рабин Девід Вілфонд. У той час у Києві він також керував діяльністю Махона – навчального закладу для підготовки общинних лідерів у системі Прогресивного іудаїзму для країн СНД.

З 1999 року релігійним лідером Київської громади є Рабин Олександр Духовний, Головний Рабин Києва та України громад прогресивного іудаїзму. Рабин А. Духовний з перших днів існування громади брав активну участь у її діяльності, викладав у недільній школі. За рекомендацією громади був направлений в равіністичний “Лео Бек Коледж”, де в 1999 році, після закінчення навчання, отримав сміху рабина.

Багато років кантором громади є Михайло Урісман. Сім’я Урісман стояла біля джерел створення громади, а Михайло вперше прийшов у Київський Нецер, коли йому було 12 років. Сьогодні Михайло Урісман є не лише талановитим виконавцем, а й автором низки мелодій єврейської літургії. Його твори з успіхом звучать у реформістських синагогах України, СНД, США, Великобританії та низки інших країн.

Нині у громаді «Надія» діють різноманітні релігійні, освітні та культурно-просвітницькі програми. Відзначаються єврейські свята, проводяться церемонії єврейського циклу життя, проводяться Шабатони.

За громади працює сімейна суботня школа. З 1993 р. у державному дитячому садку діє єврейська група, організована громадою. Там діти долучаються до єврейських релігійних традицій, єврейської культури та єврейського способу життя, вивчають англійську мову та іврит, зустрічають Шаббат, готують ранки для батьків до єврейських свят.

У громаді діє молодіжний клуб Нецер, учасники якого мають можливість відвідати літні молодіжні табори, а також різні лідерські та навчальні семінари.

Громада «Надія» є членом та одним із засновників Релігійного Об’єднання Громад Прогресивного Іудаїзму України. РООПІУ є членом Світового Союзу Прогресивного Юдаїзму (ВСПІ), який поєднує реформістські громади 47 країн.

Молодіжна організація Прогресивного іудаїзму Нецер об’єднує підлітків та молодь. Для них працюють спеціальні програми, у тому числі проводяться семінари, Шабатони та літні табори.

У громаді працює жіночий клуб. Він підтримує тісні контакти та проводить спільні заходи з міжнародною жіночою єврейською організацією КЕШЕР.

В громаді практикуються спільні відвідування театрів та загальноміських єврейських культурних заходів, регулярно організовуються екскурсії Києвом та за його межі для знайомства з єврейською спадщиною України. Ініціатором багатьох поїздок та талановитим екскурсоводом є Жанна Бургіна. Члени громади поважають і люблять Жанну за її віршовані вітання кожному члену громади у день народження, за її енциклопедичні знання та добре єврейське серце.

Нині у різних програмах громади беруть участь понад 500 осіб.

Київська громада прогресивного юдаїзму «Надія» активно співпрацює з міськими, всеукраїнськими та міжнародними єврейськими організаціями та фондами, громадами – побратимами із США та Великобританії.

У вересні 2013р. громада працює в новому приміщенні – Київському Центрі Прогресивного Іудаїзму «Атіква», в якому також розташований офіс Релігійного Об’єднання (управління) Громад Прогресивного Іудаїзму України.

Придбання приміщення для Центру «Атіква», його ремонт та технічне оснащення стали можливими завдяки допомозі Світового Союзу Прогресивного Іудаїзму та спонсорської допомоги трьох сімей — активних учасників Руху Прогресивного Іудаїзму: Нані та Остін Бьютель, Сью та Джим Клау, Енн Маллою та Генрі Познер III.

Крім молитовного залу на 120 посадочних місць зі сценою, у Центрі обладнані та діють Центр толерантності, Центр сімейної освіти, лідерський Центр, а також бібліотека та необхідні для успішної роботи приміщення та кабінети працівників. Відкриття Центру «Атіква» стало важливою подією у житті не лише Київської громади «Надія», а й усього ВСПД.

У святкових урочистостях, присвяченіх відкриття Центру «Атіква» 27-29 вересня 2013 р. також брали участь 28 гостей з Ізраїлю, США, Канади, Великобританії, лідери реформістських громад України, РФ та Білорусії, посли низки зарубіжних країн, представники різних релігійних конфесій, керівники єврейських організацій та державних структур, активісти молодіжного Руху Нецер із країн СНД.