«Ні» — переслідуванням і насильству за релігійною ознакою!

Генеральна Асамблея ООН цього року проголосила 22 серпня Міжнародним днем вшанування жертв насильства за релігійною ознакою. У зв’язку із цим Всеукраїнська Рада Релігійних Організацій (ВРРО), спільно з іншими релігійними, а також міжнародними і всеукраїнськими громадськими організаціями й об´єднаннями, які переймаються зазначеними у резолюції Генеральної Асамблеї ООН проблемами, провела 22 серпня 2019 року в Укрінформі Круглий стіл  по темі: «Ні» — переслідуванням і насильству за релігійною ознакою!.

Під час проведення Круглого столу по обговоренню вищевказаної теми виступив Олександр Гайдар, Виконавчий директор Релігійного Об’єднання громад Прогресивного Іудаїзму України.

Мета заходу — актуалізувати питання прав людини у релігійній сфері, озвучити факти переслідувань за віросповідною ознакою, ознайомити із позитивним українським та міжнародним досвідом у справі встановлення миру і толерантності між релігійними інституціями, окреслити можливі заходи, що сприятимуть зростанню міжрелігійного порозуміння в Україні.

ВРРО навесні поточного року виступила з ініціативою вшанувати жертв переслідувань за віросповідною ознакою і встановити для цього в Україні День свободи совісті та віросповідань. Це святкування мало б також підкреслити важливість для України як свободи совісті, так і вільного розвитку Церков і релігійних організацій. Саме тому члени ВРРО сприймають ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН своєрідним продовженням своєї ініціативи, але у світовому масштабі.