Предстоятелю Православної Церкви України
Блаженнійшому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію

Вельмишановний Митрополите Київський та всієї України Епіфанію!

Від свого імені та від Релігійного Об’єднання Громад Прогресивного Іудаїзму України щиросердно вітаю Вас та Ваших вірян з визначною подією в історії Православної Церкви України та Української Держави — отриманням Томосу та визнанням Автокефальної та самоврядованної Православної Церкви України.

Шлях, на який Вас обрали – не легкий. Але у Вас є священнослужителі та віряни Православної Церкви України, а також однодумці з Християнських, Іудейських, Мусульманських, інших релігійних конфесій та суспільства в цілому, які разом з Вами докладуть максимум зусиль по створенню в лоні церкви та в самій Державі духовного, морального, толерантного, плюралістичного клімату заради миру та процвітання народу України.

Трактат Мішни 2.4 «Піркей Авот – Повчання мудреців» підкреслює: «Виконуй Божу волю, як свою – тоді Він виконає твою волю, як Свою!». А Талмуд продовжує: «Люби Бога в людях, які створені за Його образом та подобою!».
Хай ця давня єврейська мудрість допомагає Вам і на далі будувати Православну Церкву України!

В свою чергу, я та Релігійне Об’єднання Громад Прогресивного Іудаїзму України, готові разом з Вами відроджувати духовність України. Ми відкриті до продовження міжконфесійного діалогу на благо наших вірян та єдності України.

З вірою — ми переможці, а в єдності — ми непереможені!

З повагою

Рабин Олександр Духовний,
Головний Рабин України та Києва